Başkan Kesimoğlu “630 İmza Teslim Edildi!”

Başkan Kesimoğlu “630 İmza Teslim Edildi!”

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Değişim ve Umut Kurultayı” için gerekli olan imzaları Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’ne teslim ettiklerini açıkladı.

03 Ağustos 2018 - 19:35

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) parti içi muhalefet, olağanüstü seçimli kurultay için toplanan imzaları, Genel Merkez'e teslim etti. Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’nun da aralarında bulunduğu çağrı heyeti adına açıklama yapan Gaye Usluer, CHP Genel Merkezi’ne iletilen noter tasdikli imza sayısının 630 olduğunu söyledi.

Kurultay çağrı heyeti adına açıklama yapan CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer “Bir düğümü hep birlikte düğüne çevirelim. Önümüzde yerel seçimler var. Yüzde 22,6'lık bir sonucumuz var. Yerel seçimlere hazırlanırken en büyük anket yakın zamandaki seçimlerdir. Bu puan, bizim yerel seçimlere giderken anket sonucumuzdur. İsteğimiz kişilerin değişmesi değildir. İsteğimiz, yeni bir yönetim anlayışının devreye girmesidir. Kurultay’ın toplanabilmesi için delege imzaları için bir noter şartı yok. Delegelerin salt çoğunluğunun beşte biri ile toplanabiliyor; ama bizim tüzüğümüzde noter şartı ve salt çoğunluk şartı var. Bugün için toplam delege sayısı 1240. Noter tasdikli imza sayımız 630” dedi.

CHP'nin 24 Haziran seçimlerindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, imzaların toplanması sonrası sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

"Topluma güven verecek, umut olacak, geleceği kazanacak bir değişime ihtiyacımız var" diyen İnce, "İmza verenlere, toplayanlara, örgütümüze sonsuz teşekkürler. Biz bu süreçten yarışarak ama her koşulda birleşerek çıkacağız. İmza verenler de, vermeyenler de partimizin evlatlarıdır" dedi.

ERKEK: “YETERLİ SAYIDA İMZA OLMADIĞI GÖRÜLÜYOR”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, imzalara dair açıklamasında "İlk incelemelerde olağanüstü kurultay için yeterli sayının olmadığı görülüyor. Ama incelemeler devam ediyor" dedi.

İNCELEME SÜRECİ BAŞLADI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada “630 imza onların iddiası. Bu sayıya ulaşıldıysa tüzük belli. Tüzüğün gereği yapılacak. Ama belgelerin doğruluğu, mükerrer olup olmadığı, fotokopi olup olmadığı, bunların hepsi değerlendirilecek" dedi. İmzaların tek tek değerlendirileceğini vurgulayan Seyit Tosun, "İmzalara bakıldıktan sonra eğer tüzüğümüze göre yeterli sayıya ulaşmışlarsa tarih açık ve net. Ama ulaşmamışlarsa sonuç belli” dedi.

Kaynak: Muhammet SARIKOÇ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”