Değişim Ve Umut Kazandı!

Değişim Ve Umut Kazandı!

Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Değişim ve Umut Kurultayı” için yeterli imza sayısına ulaşıldığını açıkladı.

25 Temmuz 2018 - 19:48

24 Haziran seçimlerinin ardından CHP Genel Başkanlığı için Muharrem İnce’yi destekleyen partililer “Değişim ve Umut Kurultayı”nın toplanması için imza kampanyası başlattığını duyurmuştu. Söz konusu iddiayı ilk dile getiren ve Muharrem İnce’ye desteğini açıklayan isim ise; Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu olmuştu. Seçim sonrası teşekkür ziyaretleri kapsamında Kırklareli’ye gelen Muharrem İnce’ye “Sizi artık Cumhuriyet Halk Partisi’nin başında görmek istiyoruz” diyen Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, kendisi başta olmak üzere Kırklareli’de bulunan delegelerin Muharrem İnce’nin destekçisi olduğunu açıkça ilan etmişti. Yaşanan gelişmelerin ardından Türkiye geneline yayılan değişim çağrısı, çok sayıda İl ve İlçe de karşılık buldu. Muharrem İnce’yi Cumhuriyet Halk Partisi’nin başında görmek isteyen partililer, noterlere akın ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi tüzüğüne göre olağanüstü kurultayın toplanması için delegelerin yarısının kurultay için imza vermesi gerekiyordu. 625 delegenin imzasına ihtiyaç duyan Muharrem İnce destekçileri, bu sayıya ulaşmayı başardılar.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu “Değişim ve umut diyerek çıktığımız yolda yeterli imza sayısına ulaşmış bulunuyoruz. Önce Cumhuriyet Halk Partimize, sonra da ülkemize sahip çıkacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, hep birlikte!” dedi.

KIRKLARELİ HALKININ TERCİHİ; MUHARREM İNCE

24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerde Türkiye genelinde aldığı 15 milyon 336 bin 594 oy ile %30.64’lük oy oranını yakalayan Muharrem İnce’ye en büyük destek Kırklareli’den gelmişti. Kırklareli’de sandık başına giden vatandaşların %58.44’ü Cumhurbaşkanlığı için Muharrem İnce’den yana tercihini kullanmıştı.

Kaynak: Muhammet SARIKOÇ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”