İyi Parti; “Daha Yeni Başlıyoruz!”

İyi Parti; “Daha Yeni Başlıyoruz!”

İyi Parti Kırklareli İl Başkanlığı tarafından 12 Ağustos tarihinde yapılacak olan 2’nci Olağanüstü Kurultay hakkında açıklama yapıldı.

09 Ağustos 2018 - 19:16

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener tarafından Afyon’da düzenlenen çalıştayın ardından yapılacağı duyurulan olağanüstü kongrenin ayrıntıları belli oldu. 12 Ağustos tarihinde ATO Congresium Kongre Salonu’nda yapılacak olan olağanüstü kongre hakkında açıklamada bulunan İyi Parti Kırklareli İl Başkanı Savaş Çekinmez söz konusu kongrede Meral Akşener’in tek aday olacağını açıkladı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan İyi Parti Kırklareli İl Başkanı Savaş Çekinmez “Malumlarınız olduğu üzere, 20-23 Temmuz 2018 tarihleri arasında İYİ Parti tarafından Afyon ilinde 24 Haziran Seçimleri ile ilgili değerlendirme ve yeni yol haritası ile ilgili çalıştay düzenlenmiştir.Bu çalıştayın amacı; geçtiğimiz seçim döneminde yaşadıklarımız, oradan çıkardığımız deneyimler ve bu deneyimler ışığında gelecek siyasetine nasıl bir perspektif ortaya koyacağımızdır.Ayrıca ortaya çıkan bu yeni rejimde yeni siyasetin nasıl olması gerektiği konusunda karşılıklı tartışmalı fikir alışverişine dayanan geniş katılımlı bir toplantı düzenlendi.

 Üç gün süren toplantının son gününde serbest tartışmada yönetime eleştiriler ve takdirler dile getirildi. Genel Başkanımız MERAL AKŞENER tarafından, Türk siyasi tarihinde pek az görülecek şekilde, esasen başarılı olmuş olmamıza rağmen, Genel Başkan olarak kendi koyduğu hedeflere ulaşamadığı için büyük bir sorumlulukla "Parti içi demokrasinin olmadığı bir yerden koptuk geldik.Parti içi demokrasi sağlanmalı" diyerek İYİ Parti' yi Olağanüstü Büyük Kongreye davet etmiştir.

Doğrusu bu hareket diğer parti liderleri için ve Türkiye demokrasisi için bir ders olmalı diye düşünüyoruz. Sayın Genel Başkan, bu açıklamasından sonra bir de tweet atarak bir daha da aday olmayacağını ifade etti.Bu kendi iradesidir, kendi beyanlarıdır.Ancak bu partinin en alt kademesinden en üst kademesine kadar ayrıca başka bir irade ortaya çıktı. Bu irade de Sayın Genel Başkanın, bütün İYİ Parti Teşkilatlarının ortak iradeleri ışığında düzenlenecek imza ve teklifleriyle ilk yapılacak kongrede genel başkan adayı gösterilecektir.”dedi.

Çekinmez Açıklamalarının devamında “Dün bu hadisenin ortaya çıkmasından sonra İl Başkanlarımızın ve Milletvekili arkadaşlarımızın dahil hiçbirimizin telefonları susmadı. Büyük bir sevgi ve istek ile Sayın MERAL AKŞENER' ın tekrar Genel Başkan olması konusunda beyanlar hakkında memnuniyet verici bir sevgiyle karşılaştık.Bugün de başkanlık divanımız tekrar bir toplantı yaparak Sayın Genel Başkanın iradeleri doğrultusunda Ağustos ayı içerisinde Büyük Kurultay kararını almıştır. Türk Milletine hayırlı olur İnşallah.

Sonuç olarak; 12 Ağustos tarihinde yapılacak Olağanüstü Kurultayda oybirliği ile Meral Akşener'in tekrar Genel Başkanlığa geleceğine ve İYİ Parti'nin Kurultaydan güçlenerek çıkacağına eminiz” dedi.

İyi Parti 2’nci Olağanüstü Kurultayı’nda görüşülecek gündem maddeleri şöyle; 1- Yoklama ve açılış

2- Kurultay Divan Başkanı ve Başkanlık Divanı seçimi (1 Başkan 2 Başkan Yardımcısı, 4 Kâtip Üye)

3- Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması,

4- Anıtkabir ziyaret heyetinin tespiti,

5- Parti Tüzüğü ve Parti Program Komisyonlarının kurulması ve çalışması,

6- İyi Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER’in konuşması,

7- Parti Tüzüğü ve Parti Programı Komisyonlarından gelen raporların okunması ve oylanması,

8- Genel Başkan adaylarının konuşması

9- Seçimler

Genel Başkan seçimi

Genel İdare Kurulu (80 asıl, 25 yedek üye) ve Merkez Disiplin Kurulu

(11 Asıl 7 yedek üye) üyeliklerinin seçimi

10- Dilek ve Temenniler

11- İyi Parti Genel Başkanı tarafından yapılacak teşekkür konuşması.

12- Kapanış."

Kurultayın, gündem maddeleri tamamlanıncaya kadar aralıksız devam edeceği bildirilirken, yeterli çoğunluğun sağlanamadığı takdirde kurultayın aynı gündemle 13 Ağustos Pazartesi günü aynı yer ve saatte yapılacağı belirtildi.

Kaynak: Muhammet SARIKOÇ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Vekil Gündoğdu Sordu; “Bu Neyin Feryadı?”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”
Başkan Kasap “Verdiğimiz Sözleri Yerine Getirdik”