Dizi Önerisi: ÇOBAN YILDIZI
ARZU DURSUN

ARZU DURSUN

Dizi Önerisi: ÇOBAN YILDIZI

03 Mart 2017 - 19:38

Çoban Yıldızı isimli filmin senaristliğini Gülizar Irmak’ın, yönetmenliğini Gül Oğuz’un, yapımcılığını ise Most Productıon’un üstlendiği, ilk gösterimini 2 Mart tarihinde gerçekleştiren dram filmi izleyicilerden tam puan almayı başardı. Çoban Yıldızı dizisinin uzun bir süre tanıtımının yapılmasının ardından izleyiciler büyük bir merakla dizinin ilk bölümünü beklemeye başladı. Büyük gün geldi ve izleyici diziyle buluştu. Ülkemizde yapımı ve çekimine başlanan birçok dizinin türüne baktığımızda dram olması dikkat çekiyor.

 

Çoban Yıldızı dizisinin konusuna baktığımızda, Niğde’de büyümüş olan Zühre’nin istemediği halde Kapadokya’nın en zengin ailesinin oğlu Fikret Karakaya  ile zorla evlendirilmek istenir. Zühre güç bela Kapadokya’ya babası tarafından getirilir. Bir tarafta gencecik bir kız diğer tarafta ise torununun düğününü görecek yaşa gelen bir adam vardır. Fakat Zühre Niğde’ye getirilmek üzere babasıyla çıktığı yolda kaçmaya çalışırken birçok badireyi atlatır ve karşısına Seyit çıkar. İlk bakış ve yardım eli aşkın başlamasına sebep olur. Bu dakikadan sonra filmin aşk yönünde yol alacağı belli olur. Zorlada olsa Zühre istemediği konağa getirilir. Zühre, Fikret ağa ile evlenecek ve konağın hanımı olacaktır. Fakir oldukları için kızını evlendirmek isteyen Hasan en sonunda belasını bulur. Zühre babasına her yönden karşı gelse de bayılana kadar Hasan’dan dayak yer. Ama kızını döven Hasan için zengin olma hayalleri yok olur. Zühre tek başına konakta kalır babasını Fikret bey Niğde’ye gönderir. Hayat Zühre için yaşanmaz bir karanlığa dönüşür. Dürüst, Mert ve değerlerine bağlılığıyla tanınan Seyit iyi bir taş ustasıdır. Zühre’nin Kapadokya’ya getirilmesiyle burada tam anlamıyla tanışırlar. Bu karşılaşmasıyla ikili adeta birbirlerini çekmişler ve dönüşü olmayan bir aşka tutulmuşlardır. Seyit, dedesine, kız kardeşine annesine ve babaannesine çok bağlıdır. Seyit’in babası İbrahim çok uzun bir süre önce ailesini geride bırakarak kendisine yeni bir hayat kurar. Aile İbrahim’in geri gelmesine karşı olsalar da babaannenin rahatsızlığı üzerine İbrahim yine o eve gelir. Fakat eşi ve çocukları tarafından kabul edilmez. Babaanne vefat eder ve ailede çok şey değişir. Zühre uzun bir süre konaktan kaçma çabasında olsa da pek başarılı olamaz. Zühre Fikret beyin karşısına geçerek gelinliği dahi yaksa da yine o nikahtan ve geceden kurtulamaz. Fikret’in oğlu Zekkar Kapadokya’nın zengin köklü kişiliklerinden birisidir. Zekkar, oğlu Ali ile birlikte İstanbul’da bir gece kulübü işletir. Zekkar tıpkı babası Fikret bey gibi ne isterse, kimi istiyorsa sahip olur. Zühre’nin de onun olacağını düşünürken büyük şok yaşar. Zekkar’ın eşi Sırma ise kocasından bir haber konakta oğlunun gelmesini bekler. Sırma, Zekkar ile zorla evlendiği için kocasını bir türlü sahiplenemez. Onun he şeyi oğlu Ali’dir. Dizinin her karakterinin dikkat çekici özelliklerin olması dizinin akıcılığını arttıran önemli noktalar arasındadır. Zühre ile Seyit, ateş ve su kadar birbirlerine uzak olsalar da bu aşk ikiliyi bir birine yaklaştırır. Aşkları önündeki engelleri kaldırmak için mücadele verseler de Aşkları değdiği her şeyi küle çevirir. Kül yeniden geçmişte olanları geri getirir mi bilinmez ama iki genci gelecekte büyük bir aşk hikayesi bekler… Aşk gelecek bölümlerde alevlenecek ama kısa bir zaman içerisinde yuvaların küle dönmesine sebebiyet verecektir.

 

Filmin başrol oyuncuları arasında; Şükrü Özyıldız, Selin Şekerci, Selim Bayraktar, Arif Erkin, Aysun Metiner, Serhat Özcan, Menderes Samancılar, Taygun Sungar, Elif Çakman, Feyza Işık, Sahra Şaş yer alıyor. Başarılı oyuncu kadrosu ve senaryosuyla ilk bölümüyle izleyiciyi televizyon ekranına kilitlemeyi başaran nadir diziler arasında yerini aldı. Ülkemizde çekilen dizilerin büyük bir bölümü gerçek hikayelerden yola çıkılarak kaleme alınmaktadır. Bu nedenle her filmde ve dizide gerçek hikayelerden alıntılardan örnekler olduğunu söylemek mümkündür. Siz okuyucularımızdan da beğeneceği bir dizi olması dileğimle. İyi seyirler…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar