Rusya Devlet Nükleer Enerji Kuruluşu Rosatom’a bağlı AKKUYU NÜKLEER A.Ş, sahada çalışan işçilerin bayramını tebrik etti. İşçiler bayrama özel olarak hazırlanan yemekte bir araya gelirken, AKKUYU NÜKLEER A.Ş’nin kendileri için hazırladığı bayram hediyelerini de kabul etti.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Genel Müdürü Anastasia Zoteeva bayrama ilişkin verdiği mesajda şunları söyledi: “Her yıl bölge halkının ve sahada emek veren çalışanlarımızın bayramlarını kutluyoruz. Çalışanların Akkuyu NGS projesinin gelişimine yapmış olduğu katkıları önemsiyor ve her birine minnettarlık duyuyoruz. Bu yıl da İslam aleminin en önemli dini bayramlarından olan Kurban Bayramı’nı kutlamaktan dolayı büyük bir mutluluk içindeyiz. Yüzyıllara dayanan ve birbirimize karşı merhamet ve sevgi duymayı öğütleyen tüm gelenekler bizim için büyük bir önem taşıyor. AKKUYU NÜKLEER A.Ş olarak dinler arası iş birliği geleneklerini aktif olarak geliştirmeye devam ediyoruz.” 

002

AKKUYU NÜKLEER A.Ş, Kurban Bayramı dolayısıyla ayrıca Büyükeceli beldesinde bulunan camiyi de ziyaret etti. AKKUYU NÜKLEER A.Ş. İnşaat ve Üretim Organizasyon Direktör Yardımcısı Denis Radchenko başkanlığındaki heyet, cami imamı Hasan Sünbül'ün Kurban Bayramı’nı kutlarken cemaate de beraberlerinde getirdikleri seccadeleri hediye etti.

Vize'de Toprak Numuneleri Alındı Vize'de Toprak Numuneleri Alındı

Akkuyu NGS sahasında Montajcı Formen olarak görev yapan Haşim Görgün, Akkuyu Nükleer A.Ş’nin her yıl çalışanların bayramını kutlayarak bölgedeki camilere destek sağladığını belirterek, “Şirket, bayramın temel değerleri olan iyilik, merhamet ve adalet değerlerini hayata geçirmektedir. Bu vesileyle ben de tüm çalışanlarımıza, komşularımıza, tüm Mersin bölgesine ve ülkemize sağlık ve refah diliyorum” diye konuştu.

 004

AKKUYU NÜKLEER A.Ş. HAKKINDA

Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali olan Akkuyu NGS, Rus tasarımına göre inşa ediliyor. Akkuyu NGS projesi, küresel nükleer toplumun tüm modern gereksinimlerini karşılayan her biri 1200 MW kapasiteli, Rus tasarımı VVER-1200 tipi “3+” nesil reaktörlere sahip dört güç ünitesinden oluşuyor. Akkuyu NGS’nin inşası, küresel nükleer endüstride Yap-Sahip Ol-İşlet modeli kapsamında hayata geçirilen ilk proje olma niteliği taşıyor.

Rusya, yabancı meslektaşlarıyla yapıcı bir diyalog yürütmeye, dünyanın her köşesinden ülkelerle iş birliğini geliştirmeye ve aktif olarak çok kutuplu bir uluslararası ilişkiler sistemi oluşturmaya devam ediyor. Büyük yabancı enerji projelerini hayata geçirmeyi sürdüren Rosatom ve işletmeleri bu çalışmalarda aktif rol alıyor.

Kaynak: nessiletisim.com.tr