Dünya Çölyak Günü, Cumhuriyet Ortaokulu'nda özel bir etkinlikle kutlandı. Okul, Diyetisyen Hande Atasoy'un sunumu eşliğinde öğrencilere çölyak hastalığı hakkında bilgi verdi ve farkındalık oluşturmak amacıyla afişler asıldı.

Dünya Çölyak Günü'nü anlamak ve çölyak hastalığı hakkında bilgi sahibi olmak için Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri, Diyetisyen Hande Atasoy'un sunumuyla bilgilendirildi. Sunumda, çölyak hastalığının belirtileri, tedavisi ve günlük yaşamda nasıl yönetilebileceği gibi konular ele alındı.

Ayrıca, okulun çeşitli noktalarına çölyak hastalığı hakkında bilgilendirici afişler asılarak öğrencilerde farkındalık oluşturuldu. Bu afişlerle, çölyak hastalığının belirtileri ve nasıl yaşam tarzı değişiklikleri ile yönetilebileceği gibi önemli bilgiler paylaşıldı.

Yamaner, Geçici Hayvan Bakımevi’nde Öğrencilerle Buluştu Yamaner, Geçici Hayvan Bakımevi’nde Öğrencilerle Buluştu

Okul yönetimi, Dünya Çölyak Günü etkinliğinin, öğrencilerin sağlık konularında bilinçlenmesine ve çölyak hastalığı hakkında toplumsal farkındalığın artmasına katkı sağladığını belirtti. Ayrıca, böyle önemli konuların öğrencilere doğru ve etkili bir şekilde iletilmesinin önemine vurgu yapıldı.

Cumhuriyet Ortaokulu'nun düzenlediği etkinlik, sağlıklı yaşam ve bilinçli beslenme konularında öğrencilerin eğitimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen diğer etkinliklerle birlikte okulun sağlık ve eğitim politikalarının bir parçası olarak değerlendirildi.

Haber: H. Murat Taner