Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, Ramazan Bayramı öncesinde bir mesaj yayımlayarak, bu manevi ayın sona ermesinin ve bayrama ulaşmanın mutluluğunu paylaştı. Özefsun, bayramların toplumda birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını pekiştirdiğini vurgulayarak, bu özel günlerin muhabbet ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı zamanlar olduğunu belirtti. Kültürümüzün önemli bir parçası olan bayram günlerinin, sevincin hüzünlerin yerini alması gerektiğini ifade eden Özefsun, bu günleri inanç, örf ve adetlerimizi yaşatarak değerlendirmemiz gerektiğini vurguladı. Kırklareli Milli Eğitim camiası olarak, öğrencilerin bu ruh ve bilinçle yetiştirileceğini ve milli manevi değerlerin geleceğe taşınacağını belirten Özefsun, tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularıyla kutladığını ve barış, kardeşlik ve huzurun tüm insanlığa gelmesini temenni ettiğini ifade etti.

Müdür Özefsun, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sabrın, paylaşmanın ve yardımlaşmanın en müstesna örneklerinin yaşandığı manevi bir aydan sonra mübarek Ramazan Bayramı'na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Doğa ve İnsan için Dönüşüm Doğa ve İnsan için Dönüşüm

Bayramlar; her yıl gelip geçen ve sıradan günler olmaktan öte, birlik, beraberlik ve kardeşlik gibi bizi biz yapan değerleri ve duyarlılıklarımızı milletçe hep beraber hissetmemize vesile olmaktadır. Toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı, muhabbetimizin ve dostluğumuzun pekiştiği dayanışma günleridir.  Sevgi ve saygının davranışlara yansıyarak somutlaştığı bugün de birbirimizle muhabbetimizi artırmak, hürmetle bayramlaşmak ve gönül almak, bayramın ruhuna çok yakışacaktır.

Kültürümüzün önemli bir parçası olan bayram günlerinde; hüzünlerin yerine sevinci koymalı, inanç, örf ve adetlerimizi en güzel şekilde uygulamalı ve yaşatmalı, bayram günlerini bu şuurla değerlendirmeliyiz.

Kırklareli Milli Eğitim camiası olarak; yarınlarımız olan evlatlarımızı bu ruh ve bilinçle yetiştirecek, milli ve manevi iklimimizin güzelliklerini, onlardan aldığımız güç ve heyecanla geleceğe taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğrencilerimizin, velilerimizin, öğretmenlerimizin, hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı'nı en içten duygularımla kutluyorum. Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Haber: Arzu Dursun Atay