Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, il genelindeki hububat alanlarında yapılan Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı kontrollerini başarıyla tamamladı. Gerçekleştirilen kontrollerde, bitki gelişiminin olumlu bir seyir izlediği ve hastalık belirtilerine rastlanmadığı belirlendi.

Validen Depremzede Aileye Ziyaret Validen Depremzede Aileye Ziyaret

Müdürlük tarafından yapılan açıklamada, son dönemde alınan yağışların bitki gelişimine olumlu etki sağladığı ve tarım arazilerinin verimli bir şekilde geliştiği ifade edildi. Ancak, bu olumlu duruma rağmen yabancı ot mücadelesinde geç kalınmaması gerektiği önemle vurgulandı.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’İlimizdeki hububat alanlarında, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğümüz tarafından, bitki gelişimleri ile hastalık kontrolleri gerçekleştirildi. Yapılan kontrollerde; bitki gelişimlerinin iyi durumda olduğu tespit edilmiş olup, almış olduğumuz yağışlar sonrasında üreticilerimizin arazilerini kontrol ederek, yabancı ot mücadelesinde geç kalmaması konusunda uyarılarda bulunuldu.’’ ifadeleri yer aldı.

Haber: H. Murat Taner