Yoğun Tempo Sürüyor Yoğun Tempo Sürüyor

Yayla Ayçiçeği Anaokulu'nun çevresinde yapılan asfalt iyileştirme çalışmaları, bölgedeki güvenliği artırmak ve kullanıcıların daha konforlu bir şekilde hareket etmelerini sağlamak amacıyla başlatıldı. Okulun önünde bulunan dar kaldırımın, özellikle yoğun saatlerde yaşanan trafiği rahatlatmak ve çocukların güvenliğini sağlamak adına genişletilmesi kararı alındı.

Yapılan son çalışma ile birlikte kaldırım genişletilerek daha kullanışlı hale getirildi. Özellikle anaokulu öğrencilerinin güvenli bir şekilde okula ulaşımını sağlamak ve velilerin endişe duymadan çocuklarını bırakıp alabilmelerini temin etmek amaçlanıyor. Bu kapsamda, kaldırımın sınırları belirlenerek daha net bir şekilde işaretlendi ve güvenliğin ön planda tutulması hedeflendi.

Yapılan iyileştirme çalışmalarıyla birlikte, özellikle sabah ve öğleden sonra yoğun olarak kullanılan okul çevresindeki trafik akışı daha düzenli bir hal aldı. Hem okul öğrencilerinin hem de velilerin rahatlıkla hareket edebilmeleri için gerekli düzenlemeler yapıldı.

Haber: Hacı Murat Taner