Beşiktaş Gençlik Festivali Konserleri’nde Gross Grubu ve Paptircem sahne aldı Beşiktaş Gençlik Festivali Konserleri’nde Gross Grubu ve Paptircem sahne aldı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar başkanlığında toplanan Süleymanpaşa Belediye Meclisi, Mayıs ayı olağan toplantısını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi.

Başarılı güreşçiye belediyeden ödül
Toplantıyı açılış konuşması ile başlatan Başkan Volkan Nallar, gündem maddelerinin görüşülmesine geçmeden önce; 27-28 Nisan tarihleri arasında Konya’da yapılan Türkiye Duran Koçak 23 Yaş altı Kadınlar Güreş Şampiyonası'nda 53 kg kategorisinde Türkiye ikincisi olarak Gümüş Madalya kazanan Süleymanpaşa Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Betül Günay’ı meclis üyelerinin huzuruna davet ederek kutladı. Nallar, başarılı sporcuya Süleymanpaşa Belediyesi adına 7 bin 500 TL ödül takdim etti.

Gündem maddeleri ve komisyon raporları görüşüldü
Toplantıda; daha önceden kamuoyuna ilan edilen meclis gündem maddeleri, gündem maddelerinin ilanından sonra müdürlüklerden gelen gündem harici maddeler, Süleymanpaşa Belediye Meclisi Nisan ayı olağan toplantısında ihtisas komisyonlarına havale edilen maddelerle ilgili komisyon raporları ve parti grupları tarafından verilen önergeler sırasıyla görüşülerek karara bağlandı.

"İnşallah hiçbir mülkümüzü satmak zorunda kalmayız"
Süleymanpaşa Belediye Başkanı Volkan Nallar, meclis üyelerinin oyları ile 2024 yılı için belediye adına borçlanma, borçlara karşılık gayrimenkul devri gibi yetkileri devraldı. İlgili maddelerin görüşülmesi sırasında açıklamada bulunan Başkan Volkan Nallar, "Yeni yönetim olarak ciddi bir borç yükü ile karşı karşıyayız. İnşallah 5 yıl boyunca borçlarımız dolayısıyla herhangi bir mülkümüzü takas etmek ya da satmak zorunda kalmayız. Şu anda bu yetkileri siz değerli meclis üyelerimizden istiyorum ancak eğer böyle bir durumla karşı karşıya kalırsak her bir gayrimenkulle ilgili tek tek meclisimizin onayına başvuracağımın sözünü buradan veriyorum. Bir mülk satışı ya da takası söz konusu olursa tüm meclis üyelerimiz bundan haberdar olacaktır" diye konuştu.

Çiftçi malları koruma heyeti seçimi yapıldı
Meclis toplantısında Süleymanpaşa Çiftçi Malları Koruma Heyeti seçimi kapalı oylama ile gerçekleştirilirken, heyete 5 asil ve 5 yedek üye seçildi .

Üç yeni müdürlük kuruldu
Daha sonra Süleymanpaşa Belediyesi bünyesinde hizmet vermek üzere yeni müdürlüklerin oluşturulması konusunda ilgili maddeler meclis üyeleri tarafından değerlendirildi. Buna göre; Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde Park ve Bahçeler Birimi olarak hizmet veren birimin, Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak hizmete devam etmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, Yapı Kontrol Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğünün de kurulmasına Süleymanpaşa Belediye Meclisince oy birliği ile karar verildi.

58. Kiraz Festivali’nin Bütçesi ve tarihi belli oldu
Toplantıda ayrıca 58. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali’nin 13-16 Haziran tarihleri arasında yapılması da görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Festivalin 8 milyon TL’lik bir bütçe ile gerçekleştirilmesi, bu bütçeye bağış yoluyla yapılacak desteklerin kabul edilmesi de kararlaştırıldı.

Bir sonraki toplantı 4 Haziran’da
Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Nisan ayında komisyonlara havale edilen maddelerin komisyon raporları görüşüldü. Gündem maddeleri ve komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından Süleymanpaşa Belediye Meclisi Mayıs ayı Olağan Toplantısı sona erdi. Haziran ayı Meclis toplantısı 4 Haziran Salı günü gerçekleştirilecek.