Aliağa Atatürk Ortaokulu, spor alanında elde ettiği başarılarla adından sıkça söz ettiriyor. Bu başarı hikayelerinden biri de okulun Oryantiring takımına ait. Takım, Kırklareli’nde düzenlenen Okul Sporları Grup birinciliğinde İzmir ve Aliağa ilçesini gururla temsil etti.

Yoğun bir antrenman sürecinden sonra yarışmaya katılan Aliağa Atatürk Ortaokulu Oryantiring takımı, rakipleri karşısında üstün bir performans sergileyerek birinci oldu. Bu başarıyla birlikte takım, bölgeyi temsil etme hakkı kazandı.

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde Arda Kardeşler düdük çalacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde Arda Kardeşler düdük çalacak

Yarışmaların ardından Aliağa'ya dönen takım, büyük bir coşkuyla karşılandı. Başarılı sporcular, Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Erdoğan Akyüz’ün misafiri oldu. Müdür Akyüz, takımı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaret hakkında şu ifadelere yer verdi; “İlimizi ve ilçemizi Kırklareli’deki Okul Sporları Grup birinciliğinde temsil eden Atatürk Ortaokulu Oryantiring takımımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Erdoğan Akyüz' ü makamında ziyaret ettiler. Müdürümüz öğrencilerimizi tebrik etti.” 

Haber: Arzu Dursun Atay