Galatasaray, 2023 Turkcell Süper Kupası'nın sahibi oldu. Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda 2022-23 şampiyonu olarak sahaya çıkan takım, rakibin sahadan çekilmesiyle kupanın kazananı oldu. Rakip takım genç oyuncularını sahaya sürerken Mauro Icardi, bir dakika dolmadan Barış Alper Yılmaz'ın pasıyla rakip fileleri sarstı. Bu golün ardından sarı-lacivertli takım oyuncularını sahadan çekti. Galatasaray, bu zaferle birlikte Cumhuriyet'in 100. yılını iki kupa ile taçlandırdı.

Kırklareli'nin Galatasaray taraftarları, ultraslan UNI Kırklareli organizasyonuyla bir araya gelerek Galatasaray'ın maçını ekran başında coşkuyla takip etti. Galatasaray'ın mücadelesine destek vermek amacıyla bir araya gelen taraftarlar, ultraslan UNI Kırklareli'nin öncülüğünde duygusal bir birliktelik sergiledi.

Kırklareli'nin farklı bölgelerinden gelen Galatasaray taraftarları, maç öncesi ve maç esnasında büyük bir heyecan yaşadı. Yerel bir kafe veya spor salonunda toplanarak büyük bir ekranda maçı izleyen taraftarlar, takımlarına olan sevgi ve bağlılıklarını göstermek için ellerindeki bayraklar ve marşlar eşliğinde coşkuyla tezahüratlarda bulundu.

ultraslan UNI Kırklareli organizasyonunun öncülüğünde gerçekleşen bu birliktelik, Galatasaray taraftarlarının sahip olduğu güçlü bir dayanışma ve dostluk örneğini ortaya koydu. Taraftarlar, takımlarına uzakta olsalar da kalplerinin bir olduğunu ve Galatasaray sevgisinin sınırları aştığını bir kez daha gösterdiler.

Fernando Muslera, taraftarları unutmadı Fernando Muslera, taraftarları unutmadı

TFF Süper Kupa adıyla 7. kez bu kupayı kazanan takım, öncesindeki statüde Cumhurbaşkanlığı Kupası adı altındaki zaferleriyle 17. kez bu kupayı kazanmış oldu. Ulu Önder Atatürk baskılı tişörtüyle ısınmaya takım, rakibin çekilmesiyle sahada zafer turu attı.

Haber: H. Murat Taner