Lüleburgaz Belediyesi, kentin halk sağlığını korumak ve zararlıların yayılmasını engellemek amacıyla önleyici tedbirlerini artırıyor. Belediye ekipleri, sivrisinek, larva ve uçkun gibi zararlıların üreme kaynaklarında ilaçlama çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor. Bu çalışmalar, kent genelindeki parklar, bahçeler, su birikintileri ve diğer potansiyel üreme alanlarını kapsıyor.

Çocuk parkında dehşet: 5 yaşındaki kız, kaydırak altında yatan köpeğin saldırısına uğradı Çocuk parkında dehşet: 5 yaşındaki kız, kaydırak altında yatan köpeğin saldırısına uğradı

Lüleburgaz Belediyesi, halk sağlığını ön planda tutarak, zararlı organizmaların kontrol altına alınması için sürekli bir çaba sarf ettiklerini belirtiyor. Bu önleyici tedbirlerin, kentin yaşam kalitesini artırmaya ve halkın sağlığını korumaya yönelik olduğunu vurguluyor. Yapıla açıklamada, ‘’Ekiplerimiz kentimiz genelinde, sivrisinek, larva ve uçkun gibi zararlılara karşı üreme kaynaklarında ilaçlama çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor.’’ ifadeleri yer aldı.

Haber: Arzu Dursun Atay