Ak Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, DEM Parti yöneticilerinin Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, Devletin ve milletin birliğini temsil eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, bağımsızlığın sembolü olan şanlı Türk Bayrağına ve İstiklal Marşına yönelik çirkin yaklaşımlarını kesin bir dille kınadı. Siyasetin meşru alanında kalması gerektiğini vurgulayan Sarıçam, bu tür gayrı meşru yaklaşımların kabul edilemez olduğunu belirtti.

Cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerini korumak adına kararlı bir tutum sergilediklerini ifade eden Sarıçam, “Bazı DEM Parti yöneticilerinin Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, Devletimizin ve milletimizin birliğini temsil eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bağımsızlığımızın sembolü şanlı Bayrağımıza ve İstiklal Marşımıza yönelik çirkin yaklaşımları asla kabul edilemez. Siyaset alanı meşru bir alandır. Meşru alan içinde hareket etme yetkisi almış olanlar, yetkilerini gayrı meşru yaklaşımlar için kullanmazlar.

Söz konusu çirkin yaklaşımlar içerisinde olanlara karşı tavrımız ve duruşumuz nettir. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin değerlerini savunmaya ve bunlara dönük saldırılara karşı durmaya devam edeceğiz.” dedi.

CHP Heyetinden Başkan Gerenli’ye Ziyaret CHP Heyetinden Başkan Gerenli’ye Ziyaret

Haber: Arzu Dursun Atay