Toç Bir-Sen Kırklareli İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir tebrik mesajı yayınladı. Mesajda, "Tüm İslâm Alemi'nin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor; ülkemize, milletimize, gönül coğrafyamıza huzur ve esenlik getirmesini diliyoruz. Sevdiklerimizle nice bayramlara ulaşmak dileğiyle, Ramazan Bayramı 'mız mübarek olsun." ifadelerine yer verildi. İl Başkanlığı ayrıca sendikanın genel merkezi tarafından yayımlanan bayram mesajında yer verdi. Mesajda şu ifadeler yer aldı “Allah Resulü (S.A.V.) tarafından "evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş" olarak ifade edilen Kur’an ayı mübarek Ramazan ayı, sadece İslam alemini değil, bütün bir insanlık alemini, vahiy atmosferiyle kuşatarak, bereketinden ve feyzinden faydalanma imkanı sunarak veda etti. Bu bereket ve feyizden faydalananlara ne mutlu.

Bizleri bereketiyle karşılayan, sabrı, şükrü ve paylaşmayı öğreten, başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan, İç muhasebe ve muhakeme ile yenilenmenin, sosyal adaletin, dayanışmanın, paylaşmanın bereketini yaşatan, Kur’an ile ihya, infak ile arınma, sabır ve namazla yakınlaşmaya vesile olan Ramazan ayını geride bırakarak rabbimizin hediyesi olan, İslam âleminin birlik ve beraberliğini güçlendiren, huzur ve sürur getiren Ramazan Bayramı’na kavuştuk.

İslam âlemi için huzuru, mutluluğu ve birliği temsil eden bayramlar, son dönemde başta Gazze olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde zalimlerce yaşatılan zulümler nedeniyle buruk bir havada yaşanıyor. Siyonist İsrail’in 7 Ekim’den itibaren Filistin’de uyguladığı vahşi soykırım, aylardır her günümüzü olduğu gibi mübarek Ramazan’ı da hüzün, acı ve yas içinde yaşamamıza neden oldu. Halen devam eden korkunç soykırım nedeniyle mübarek Ramazan Bayramını da acı, hüzün ve yas içinde idrak ediyoruz.
Aylardır meydanlarda Gazzeli kardeşlerimize destek veren, boykotu büyüten, dayanışmayı yaygınlaştıran, zulme karşı kesintisiz direnişi sabır ve namazla dua etmenin bir parçası olarak gören Memur-Sen olarak teşkilatımızın, üyelerimizin, tüm kamu görevlilerinin, milletimizin ve İslam Aleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, Filistin başta olmak üzere tüm mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin özgür olduğu mutlu ve müreffeh bayramlarda buluşmayı diliyoruz”

Onaylanan Projelere Hibe Desteği Sağlanacak Onaylanan Projelere Hibe Desteği Sağlanacak

Haber: Arzu Dursun Atay