Kırklareli Valisi Birol Ekici, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kapsamında toplumun trafik bilincini artırmak adına önemli mesajlar verdi. Her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" olarak kutlanan günü takip eden haftanın "Karayolu Trafik Haftası" olarak değerlendirildiğini hatırlatan Vali Ekici, trafik güvenliğinin önemine vurgu yaptı.

Artan nüfus ve taşıt sayısının trafik güvenliğini daha da önemli hale getirdiğini belirten Vali Ekici, trafik kurallarına uyulması gerektiğini ve kazaların önlenebilir olduğunu ifade etti. Vali Ekici, trafik güvenliğinin sağlanmasında sadece güvenlik birimlerinin değil, toplumun her kesiminin ortak çabasının gerektiğini vurguladı. Mesajında, trafik kurallarına uyulmasının hayati önem taşıdığını ve herkesin trafik güvenliği konusunda sorumlulukları olduğunu hatırlattı.

Vali Ekici, yayımladığı mesajda şu ifadeleri kullandı; ‘’Vatandaşlarımızda trafik bilincini oluşturmak, maddi ve manevi kayıplarımızın önüne geçmek ve trafik konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla, her yıl Mayıs ayının ilk cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü", takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanmaktadır.

Toplumumuzda ve her bireyin yaşamında karayolu trafiğinin önemli bir yeri bulunmaktadır. Günümüzde artan nüfus ve taşıt sayısı nedeniyle çağımızın en önemli konularından biri de trafik güvenliği olmuştur. Kural ihlalleri, dikkatsizlik ve tedbirsizlik sebebiyle meydana gelen kazalarda binlerce kişi hayatını kaybetmekte veya yaralanmaktadır.

Yaşanılan trafik kazalarının sona ermesi adına Emniyet ve Jandarma teşkilatımız başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız büyük gayretler sarf etmektedir. Ancak, sadece bu işle sorumlu kurum ve kuruluşların çalışmaları trafikte kişilerin güvenliğinin sağlanması için yeterli değildir.

Günümüzde trafik emniyeti, toplumun tüm kesimlerinin ortak çabasını ve duyarlılığını gerektirmektedir. Trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarının önlenmesi için, sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve kuruluşlarına, basin- yayın organlarına, en çok da kazalardan doğrudan etkilenen ve büyük acılar yaşayan vatandaşlarımıza büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

Trafik kazalarının, kurallara uyulduğu takdirde önlenebilir olduğunu ve doğru ilkyardım uygulamaları ile hayat kurtarıldığını unutmamalıyız. Bu konularda sorumlu bireyler olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Hepimizin hayatı bir anlık dikkatsizlik veya kural ihlali sonucu yitirilemeyecek kadar değerlidir. Bu nedenle, bir arada yaşama kültürü gereğince hem kendimize hem de diğer kişilere karşı sosyal bir sorumluluğumuz olduğunu bilmek zorundayız.

İlimizde karayollan trafik güvenliği ile ilgili olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız koordineli bir şekilde kazaların önlenmesi ve bundan doğan olumsuz sonuçların en alt seviyeye indirilmesi için yoğun gayret göstererek gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda daha duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara azami ölçüde riayet etmeye davet ediyor, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası'nı kutluyorum.’’

Reynmen Konseri Yağmur Nedeniyle Ertelendi Reynmen Konseri Yağmur Nedeniyle Ertelendi

Haber: H. Murat Taner