ADD Vize Şubesi ‘’Yüreğimiz Yandı’’ ADD Vize Şubesi ‘’Yüreğimiz Yandı’’

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, "Vatan ve Kahramanlık Buluşmaları" projesi kapsamında anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Bu projede, Cumhuriyetimizin 100. yılı ve Türkiye'nin geleceği için önemli bir köprü kuruldu.

Bakanlığın Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda gerçekleşen bu etkinlikte, geçmişin kahramanları ile geleceğin mimarları bir araya geldi. Projede, genç nesillerin milli ve manevi değerleri öğrenmesi ve vatan müdafaası için yapılan fedakarlıkları anlaması hedefleniyor.

Babaeski Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü koordinasyonunda Cumhuriyet İlkokulu'nda düzenlenen program, Kıbrıs Gazileri Mustafa Günüşen ve İrfan Yanbaş'ın deneyimlerini öğrencilerle paylaşmasıyla başladı. Öğrenciler, gazilere merak ettikleri soruları sorma fırsatı buldu. Programın en özel anlarından biri ise gaziler ve öğrenciler arasında fidan dikimi oldu. Bu anlamlı etkinlik, gelecek nesillere vatan sevgisi ve kahramanlık ruhu aşılamak adına önemli bir adım oldu.

Haber: Arzu Dursun Atay

Muhabir: Arzu Dursun Atay