Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası Kırklareli İl Başkanı Bahadır Arslan, emekçilere seslendi. Arslan, demokratik hakların korunması ve sendika özgürlüğünün vurgulanması gerektiğini belirtti. 6356 sayılı kanunun 17. Maddesi'ne atıfta bulunan Arslan, sendikal hakların kullanılmasının engellenmesinin suç olduğunu ifade etti. Gelecek için dürüstlük ve mücadele çağrısında bulunan Arslan, emekçileri Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası çatısı altında birleşmeye davet etti.

Çocuk parkında dehşet: 5 yaşındaki kız, kaydırak altında yatan köpeğin saldırısına uğradı Çocuk parkında dehşet: 5 yaşındaki kız, kaydırak altında yatan köpeğin saldırısına uğradı

Arslan, şu ifadelere yer verdi; “Değerli emekçi arkadaşlarım; Demokratik ve özgür bir ülkede yaşıyoruz. Herkes kendini savunacağı sendikayı seçmekte özgürdür. Ama siyaseti, idareyi araya sokup üye kazanmaya çalışmak yanlıştır. Bireylerin serbestçe sendika kurup üye olmaları ve sendikal faaliyetlerde bulunmaları sendika özgürlüğünü ifade etmektedir. 6356 sayılı kanunun 17. Maddesinde "Sendikaya üye olmak serbesttir. Hiç kimse sendikaya üye olmaya veya olmamaya zorlanamaz." Sendikal hakların kullanılmasının engellenmesi suçtur. (TCK 118) Bu suç hürriyete karşı uygulanan suçlar kapsamındadır. Bu suç failinin mağduru bir sendikaya üye olmaya veya olmamaya, bir sendikanın faaliyetlerine katılmaya veya katılmamaya, sendikadan veya sendika yönetimindeki görevinden ayrılmaya zorlamak için cebir ve tehdit kullanmayla oluşur. Bu suçun cezası 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (TCK M.118) Sizden ricam dürüst olun sadece geçmişte yaptıklarınıza bakın ve gelecekte ne yapacaklarınızı anlatarak üye kazanın. Biz Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası olarak Aile Bakanlığında ve Sağlık Bakanlığında çalışan emekçilerimizin tüm sorunlarını biliyoruz. Bu sorunları çözüme kavuşturmak için var gücümüzle mücadele ediyoruz. Malum sendikanın kaybetmiş olduğu hakları geri kazanacağız. Daha yaşanılabilir bir TİS imzalamak için tüm emekçi arkadaşlarımızı Türkiye Sağlık ve sosyal hizmet İşçileri Sendikası çatısı altında birleşmeye davet ediyoruz. Zafer korkarak kazanılmaz. Zafer inananların olacaktır.”

Haber: Arzu Dursun Atay