Fotoğraf sanatçısı olarak yaptığı başarılı işlerle adını kısa sürede duyuran İlker Uzunalan, Haldun Dormen’den Coşkun Sabah’a, Müjdat Gezen’den Elçin Sangu’ya uzanan bir yelpazede çok değerli isimlerle fotoğraf çalışması yaparken, birçok sanatçının klip çalışmasına da yönetmen olarak imza attı. 

MİCHAELA ASTRO KIZILCIK ŞERBETİNDE DÜĞÜN VAR MİCHAELA ASTRO KIZILCIK ŞERBETİNDE DÜĞÜN VAR

Ilker Uzunalan 2

Fotoğraf makinesi benim gözlüğüm gibi” ifadesinde bulunan ünlü fotoğraf sanatçısı İlker Uzunalan, “Normal hayatın içinde bakan bir insanım aslında, kimin ne giydiğini pek önemsemem. Ama fotoğraf makinesi elimdeyken, gözlüğümü takmış gibi oluyorum ve görmeye başlıyorum. Bu kombinle nerede çekim yapılır, karşı tarafın tarzına nasıl pozlar yakışır, nasıl bir ışık kullanılmalı gibi… "

Ilker Uzunalan 1

“Baktığınızda her ayrıntıyı göremezsiniz. Hayat akışında görmek için gözlerinizin açık olmasına gerek yok, isterseniz kapalıyken de görürsünüz” dedi. 

“Değil mi ki bir gün her şey fotoğraflarda kalacak…” sözünün kendisinin fotoğraf sanatçısı olma yolunda çok önem taşıdığını dile getiren İlker Uzunalan, “Mutluluğun fotoğrafını da makineyle değil, gözlerimizle çektiğimiz, zihnimizde canlanan anların fotoğraf kareleri vardır, bana gerek yok, gerçek mutluluğun fotoğrafları onlar aslında” vurgusunu yaptı.

Selçuk Aka