Kedinin ağzından aldıkları karga dostları oldu: "Kasaba gidip haraç kesiyor" Kedinin ağzından aldıkları karga dostları oldu: "Kasaba gidip haraç kesiyor"

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ile Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Bulgaristan Cumhuriyeti Burgaz Valisi Prof. Dr. Maria Neykova, Türkiye Cumhuriyeti Burgaz Başkonsolosu Tolga Orkun, Burgaz Belediye Başkanı Dimitır Nikolov, Malko Tırnovo Belediye Başkanı İliyan Yançev, Ruen Belediye Başkanı Ahmed Mehmed, Sungurlare Belediye Başkanı Dimitır Gavazov, Kameno Belediye Başkanı Jelyo Vardunski ve Tsarevo Belediye Başkanı Doç. Dr. Marin Kirov'u ağırladı.

Ziyarette Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Hüsnü Güngör Akarca, Aytaç Yüce, Yönetim Kurulu Üyeleri Burak Özlek, Recep Bars, Ahmet Eroğlu, Meclis Üyeleri Serdar Dura ve Mustafa Bilik de yer aldı.

Kırklareli TSO Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması için Dereköy Gümrük Kapısı'nın modernizasyonuna büyük önem verdiklerini ifade etti. Başkan Ilık, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; “Dereköy Gümrük Kapımız ülkemizin Avrupa’ya açılan önemli kapıları arasında yer almakta olup, yolcu giriş ve çıkışları yoğun bir şekilde sürmektedir. Bunun yanında Ticaret Bakanlığımızın yürüttüğü proje ile ihracatın artırılması ve kolaylaştırılması adına Dereköy Gümrük Kapımızın TIR araçları ile ticari geçişlere açılması oldukça büyük önem arz etmektedir. Günlük olarak karşılıklı 100’er TIR’ın geçiş yapacağı Dereköy Gümrük Kapımızda, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin destekleri ile başlattığımız modernizasyon çalışmalarında son aşamalara geliniyor. Bu çalışmaların tamamlanması ile başta ilimiz olmak üzere ülkemizin ekonomisinde gözle görülür artışlar olacaktır”

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner