Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Demirköy'de arıcılık faaliyetleri yürüten arıcılarla bir araya geldi. Toplantının ana gündem maddesi, 23 Mayıs 2024 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ve yürürlüğe giren yeni Arıcılık Yönetmeliği'ndeki değişikliklerdi.

Toplantıya, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, Demirköy'de faaliyet gösteren arıcılar ve sektör temsilcileri katıldı. Toplantıda, yeni yönetmeliğin getirdiği düzenlemeler, arıcılık faaliyetlerinde uyulması gereken kurallar ve arıcıların hakları detaylı bir şekilde ele alındı.

Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, bu tür bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini ve arıcıların her zaman destekçisi olacaklarını belirtti. Yapılan açıklamada, ‘’Demirköy'de arıcılarla Arıcılık Yönetmeliği hakkında toplantı yapıldı. 23.05.2024'te Resmi Gazete'de yayımlanan yeni yönetmelikle ilgili önemli düzenlemeler paylaşıldı.’’ ifadelerine yer verildi.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner