Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Mahalli İdareler Genel Seçimleri öncesinde yatağa bağımlı olan ve seçmen sandığına gidemeyecek durumdaki vatandaşlar için sağlık hizmetleri planlaması yapmak üzere önemli bir toplantı gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Cerit'in başkanlığında düzenlenen toplantıya, Müdürlük yöneticileri ve sağlık tesisleri yöneticileri de katılım gösterdi.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimlerde, evde sağlık hizmeti alan hastaların sandığa taşınma çalışmaları hakkında detaylı bir planlama yapıldı. Toplantıda, seçim gününe ait planlamalar gözden geçirilirken, evde sağlık hizmeti alan vatandaşların sandığa ulaşımının sağlanması için gerekli tedbirler ele alındı.

"Rüzgarlı havalar yüz felcine neden olabilir" "Rüzgarlı havalar yüz felcine neden olabilir"

Vatandaşların sağlık hizmetlerine erişimini sağlamak amacıyla Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Birimi'nin 444 38 33 numarasıyla aktif olarak çalışacağı vurgulandı. Bu birim aracılığıyla, yatağa bağımlı ve seçmen sandığına gidemeyecek durumdaki vatandaşlar, ihtiyaçlarına yönelik taleplerini iletebilecekleri belirtildi.

Haber: H. Murat Taner