Kırklareli Fen Lisesi, çevre bilincini artırmak ve su kaynaklarının önemini vurgulamak amacıyla 22 Mart Dünya Su Günü'nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. Okulun Çevre Kulübü ve LBU projesi iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte öğrenciler, suyun önemi üzerine farkındalık oluşturmak için bir araya geldi.

Etkinlik kapsamında öğrenciler, maviye bürünerek suyun önemini simgeledi. Ayrıca, öğrenciler tarafından hazırlanan ve suyun değerini vurgulayan "Suya Ezgiler" adlı bir beste seslendirildi. Bu özgün şarkı, öğrencilerin su konusundaki duyarlılıklarını ve yaratıcılıklarını ortaya koydu.

Kırklareli Fen Lisesi yönetimi, etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür ederek Dünya Su Günü'nü kutladı. Okul yöentimi tarafından yapılan açıklamada, ‘’Çevre Kulübü ve LBU projesi ortaklığı ile 22 Mart Dünya Su Günü etkinliğimizde farkındalık yaratmak amacıyla mavi giyindik. Öğrencilerimiz kendi bestesi olan Suya Ezgiler şarkısını bizlerle paylaştılar. Etkinliğe katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Dünya Su Günü kutlu olsun!’’ ifadeleri yer aldı.

Başkan Bulut’tan Şehit Özüpek’in Ailesine Ziyaret Başkan Bulut’tan Şehit Özüpek’in Ailesine Ziyaret

Haber: H. Murat Taner