Kırklareli, lezzet tutkunlarını bir araya getirecek büyük bir şölene ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 01-10 Nisan tarihleri arasında, Doğu ve Güneydoğu illerinin eşsiz tatları, Kırklareli Kapalı Pazar önünde lezzetseverlerle buluşacak. Antep Baklavası, Hatay Yemekleri ve Erzurum Cağ Kebabı Festivali adı altında gerçekleşecek bu etkinlik, bölgesel lezzetlerin ve kültürlerin bir araya geldiği bir şölen niteliği taşıyor.

Antep Baklavası ile tanınan Gaziantep, Hatay Yemekleri ile ünlü Hatay ve Erzurum'un eşsiz lezzeti Cağ Kebabı, Kırklareli halkının ve ziyaretçilerin damaklarını şenlendirecek. Festival boyunca, her bir yöresel lezzetin uzman ustaları tarafından hazırlanan enfes tatlar, ziyaretçilere sunulacak. Ayrıca, yöresel müzik ve dans gösterileriyle renklendirilecek olan etkinlikler, Kırklareli'nin kültürel ve gastronomik zenginliğini kutlamak için bir fırsat sunacak.

Kırklareli Kapalı Pazar önünde gerçekleşecek bu festival, sadece lezzet severler için değil, aynı zamanda yerel esnaflar ve küçük işletmeler için de bir fırsat olacak. Festival süresince, yerel üreticilerin ve esnafın ürünlerini tanıtma ve satma imkanı bulacağı belirtiliyor. Bu da, Kırklareli'nin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak ve yerel ekonomiye canlılık kazandıracak.

Bayramda Parçalı Bulutlu Bayramda Parçalı Bulutlu

 Haber: Arzu Dursun Atay