Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Kırklarelispor ve Ankara Demirspor, ligin 31. haftasında yaşanan saha olayları nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından cezalandırıldı. PFDK, taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle Kırklarelispor’u ihtar cezası ile cezalandırdı.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Olympiakos’a konuk olacak Fenerbahçe, UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Olympiakos’a konuk olacak

PFDK tarafından yapılan açıklamada, ‘’Kırklarelispor Futbol A.Ş.’nin, 17.03.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş.-Ankara Demirspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Ankara Demirspor Kulübü teknik sorumlusu Metin Akpunar’ın, 17.03.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş.-Ankara Demirspor müsabakasında, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadeleri yer aldı.

Haber: H. Murat Taner