Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü, Türk Mutfağı Haftası'nı özel bir etkinlikle kutladı. Enstitü, Kırklareli'nin coğrafi işaretli tatlısı olan Brakana Tatlısı'nı hazırlayarak katılımcılara sundu. Türk kahvesi eşliğinde sunulan tatlılar, yerel lezzetin öne çıktığı bir etkinlik atmosferi oluşturdu.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun ve ildeki diğer kurum müdürlerinin de katıldığı etkinlikte, Brakana Tatlısı'nın yöresel lezzeti ve önemi vurgulandı. Enstitü, yerel kültürünü yaşatmanın yanı sıra Türk mutfağının zenginliğine de dikkat çekti.

Koebrakana2

Bu köyde asırlardır davul çalmak yasak Bu köyde asırlardır davul çalmak yasak

Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘’Türk Mutfağı Haftası kapsamında, Kırklareli Olgunlaşma Enstitüsü olarak Kırklareli’nin coğrafi işaretli tatlısı olan Brakana Tatlısı’nı yaptık. Enstitü mutfağımızda hazırladığımız tatlıları, Türk kahvesi eşliğinde sunduk. Gerçekleştirdiğimiz etkinliğe Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hilal Liliyar Özefsun ve ilimizde yer alan diğer kurum müdürleri katılım sağladı.’’

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner