Babaeski İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, ilçedeki ayçiçeği tarlalarında teknik kontrollerini gerçekleştirdi. Müdürlükten yapılan açıklamada, "Topraktan sofraya tarladayız. Ayçiçeği tarlalarında İlçe Müdürlüğümüz teknik personelleri tarafından kontrolleri yapıldı" denildi.

Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ayçiçeği tarlalarında bitki sağlığı, hastalık ve zararlılar ile mücadele konularında incelemelerde bulundu. Tarım uzmanları, çiftçilere yönelik bilgi ve tavsiyelerde bulunarak, verimli bir hasat dönemi geçirmelerine destek olmayı amaçlıyor. Ayrıca, tarlalarda kullanılan gübre ve ilaçların da doğru şekilde uygulanması için kontrollerin önemine değinildi.

Babaeski İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarım alanında sürdürülebilirlik ve üretim kalitesini artırmak adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Müdürlük yetkilileri, çiftçilerin emeğini korumak ve verimliliği artırmak için tarımsal desteklerin sürekli olarak sağlanacağını belirtti.

94 yaşındaki ninenin dramı...Sosyal medyada paylaşıldı, konuk evine kaldırıldı 94 yaşındaki ninenin dramı...Sosyal medyada paylaşıldı, konuk evine kaldırıldı

Haber: Arzu Dursun Atay

Muhabir: Arzu Dursun Atay