Üsküdar'ın ilk kadın Belediye Başkanı Sinem Dedetaş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan Belediye Kanunu'nun kabulünün 94. yıl dönümünde önemli bir mesaj yayımladı. Başkan Dedetaş, Atatürk'ün önderliğinde 3 Nisan 1930'da gerçekleşen bu önemli adımı anarak, demokratik mücadeleyle seçilen tüm kadın belediye başkanlarını tebrik etti. Eşitlik ve demokrasi mücadelesinde kararlılıkla ilerleyeceklerini belirten Dedetaş, kadınların toplumsal hayatta daha fazla yer alması için çalışmalarının devam edeceğini ifade etti.

MHP Genel Başkanı Bahçeli: "'Yerelde iktidar olduk' diyenler hayal âlemindedir, Türkiye'de iktidar tektir ve o da Cumhurbaşkanlığı Kabinesidir" MHP Genel Başkanı Bahçeli: "'Yerelde iktidar olduk' diyenler hayal âlemindedir, Türkiye'de iktidar tektir ve o da Cumhurbaşkanlığı Kabinesidir"

Belediye Başkanı Dedetaş, şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 3 Nisan 1930’da belediye seçimlerinde kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanıyan Belediye Kanunu’nun kabulünün 94. yıl dönümü kutlu olsun! Bu vesileyle, 31 Mart’ta demokratik mücadeleyle seçilen tüm kadın belediye başkanlarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Hayatın her alanında eşitlik için çalışmaya devam edeceğiz.”

Haber: Arzu Dursun Atay