Türkiye’nin en yenilikçi milli teknolojileri görücüye çıktı Türkiye’nin en yenilikçi milli teknolojileri görücüye çıktı

Happy Place to Work tarafından Nisan 2023-Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilen Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri araştırmasına farklı sektörlerden 151 şirket katıldı. Örneklem yöntemi kullanılarak yapılan ankete 214 bin 325 çalışanı temsilen 43 bin 121 çalışan dahil oldu. Wellbeing Index - Çalışan Deneyimi anketinden 70 ve üzeri puan alan 78 şirket, listeye aday oldu. Aday şirketlerin insan yönetimi uygulamaları bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirildi. Liste puanı, anket sonuçları yüzde 50, insan yönetimi uygulamaları yüzde 50 oranında ağırlıklandırılarak hesaplandı ve sektörlerinde en yüksek puanı alan 50 şirket Türkiye'nin En Mutlu İş Yerleri listesine girmeye hak kazandı. Mutluluk veren şirketlerin ortak özelliği ise “esnek çalışma ve uzaktan çalışma”, “açık iletişim ve şeffaflık”, “kariyer gelişimi”, “takdir ve ödüllendirme”, “sağlıklı çalışma ortamı” "katılımcı yönetim”, “çalışan refahına yatırım” ve “çeşitlilik ve kapsayıcılık” olarak belirtildi.

Happy Place to Work önceki yıllardan farklı olarak bu yıl mutlu iş yerlerinin gerçekleştirdiği özel uygulamaları ayrıca sertifikalandırdı. Pfizer Türkiye ise Wellbeing Index puanı ve HR Check sonuçlarına göre Olağanüstü Çalışan Deneyimi Sertifikası ve Ödülünü almaya hak kazanmış oldu.

Pfizer Türkiye ve MERA Bölgesi (Ortadoğu, Rusya ve Afrika) Çalışan Deneyimi Kıdemli Direktörü Seda Tamur Oğralı bu başarıyla ilgili şunları söyledi: “Pfizer'de “Mutluluk” dört temel değerimizden biri. Her zaman esenlik ve mutluluğa ilişkin öncü uygulamaları hayata geçirerek, tüm Pfizerlilerin mutlu bir şekilde çalışabilecekleri esnek ve keyifli bir çalışma ortamı sunmaya özen gösteriyoruz. Çalışanlarımızdan düzenli olarak geri bildirim ve öneriler alarak çeşitlilik ve kapsayıcılığı destekleyecek projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz. Happy Place to Work tarafından gerçekleştirilen, bağımsız bir bilim kurulu tarafından değerlendirilen bu değerli araştırmada üç yıldır üst üste “Bilim Sektörü”nde “Türkiye'nin En Mutlu İş Yeri” seçilmekten dolayı mutluyuz.”