Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz, ramazan ayı nedeniyle ilçe genelindeki fırınlarda denetimlerini sürdürüyor. Rutin olarak gerçekleştirilen denetimleri ramazan ayı nedeniyle yoğunlaştırdık. Ekiplerimiz son olarak yaptıkları denetimlerde ramazan pidelerinin yanı sıra üretilen ekmeklerin gramajlarını da kontrol ettiler.

Bilindiği üzere; 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunun kapsamında hizmet veren fırınlar diğer kentlerde olduğu gibi Çorlu’muzda da Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na bağlı olarak tarife belirliyorlar ve belirlenen pide ve ekmek gramajları ile fiyat tarifesine uyup uymadıkları konusunda Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından denetleniyorlar.

Yapılan denetimler sonucunda Çorlu’da hizmet veren fırınlarda fiyat tarifesine uyulduğu, ekmek ve pidelerin belirlenen gramajda üretim yapıldığı tespit edildi. Tüm fırıncı esnafımıza dürüstlükleri için Çorlu’da yaşayan halkımız adına her birine ayrı ayrı teşekkür ediyor; hayırlı işler, bereketli kazançlar diliyorum.” dedi.

Bakan Özhaseki: “İstanbul’da 14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık” Bakan Özhaseki: “İstanbul’da 14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık”

Başkan Sarıkurt, fırınlara yönelik denetimlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.