Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı Karın ağrısı şikayetiyle gitti, 10 kiloluk dev tümör çıkartıldı

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, anne adaylarının bilinçli ve sağlıklı doğum yapmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Gebe Okulu Eğitimi başarıyla tamamlandı. 2024 Mayıs ayında gerçekleştirilen eğitimler, profesyonel bir ekip tarafından verildi.

Gebe Okulu'nda, Kadın Doğum Uzmanı, Eğitici Ebe, Psikolog, Fizyoterapist, Beslenme ve Diyetetik uzmanlarının katkılarıyla kapsamlı bir eğitim programı sunuldu. Bu program, anne adaylarını doğum öncesi ve doğum sürecine hazırlarken, aileleri de fiziksel ve psikolojik olarak desteklemeyi amaçladı.

Eğitim sonunda, katılım sağlayan anne ve baba adaylarına sertifikaları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Fulya Oğuz Türkyılmaz ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Işıl Esen tarafından takdim edildi. Anne adaylarına sağlıklı bir gebelik ve doğum süreci dileklerinde bulunuldu.

Gebe Okulu Eğitimi, geleceğin anne adaylarına hem bilgi hem de beceri kazandırarak, doğum sürecini daha güvenli ve bilinçli bir şekilde geçirmelerini sağlıyor. Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bu tür eğitim programlarıyla anne adaylarının sağlıklı bir gebelik süreci geçirmelerine destek olmaya devam ediyor.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner