Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında yeni bir iş birliği protokolü imzalandı. İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 2024 yılı için kulak küpesi uygulaması ve kayıt işlemleri yetki devri sözleşmesi taraflar arasında resmi olarak onaylandı.

Söz konusu sözleşme, İl Müdürü Gökhan Karaca ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci tarafından imzalandı. Protokol kapsamında, birlik üyesi işletmelerde doğan 0-180 gün yaş arasındaki sığır cinsi hayvanların küpelenmesi ve kayıt altına alınması işlemleri, birlik personeli tarafından gerçekleştirilecek.

Protokol çerçevesinde, birlik personeline gerekli eğitimlerin verildiği belirtilirken, küpe uygulanması ve hayvan bilgilerinin TURKVET sistemine kaydedilmesi konularında detaylı bilgi sahibi olmaları sağlandığı ifade edildi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’İl Müdürlüğümüz ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği arasında 2024 yılı için kulak küpesi uygulaması ve kayıt işlemleri yetki devri sözleşmesi imzalandı.

İl Müdürümüz Gökhan Karaca ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Dermenci tarafından imzalanan sözleşme ile Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine üye, işletmelerde doğan 0-180 gün yaş arasındaki sığır cinsi hayvanların küpelenmesi, kayıt altına alınması işlemleri birlik personelleri tarafından; Sığır Cinsi Hayvanların Tanımlanması ve Tescili Yönetmeliği kapsamında imzalanan sözleşme çerçevesinde yürütülecektir.

Ülkü Ocakları’ndan Karakeçilli'ye Teşekkür Plaketi Ülkü Ocakları’ndan Karakeçilli'ye Teşekkür Plaketi

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinde küpeleme ve kayıt faaliyetlerini yürütecek personele; küpe uygulanması, hayvan ırk ve yaş özellikleri ile Hayvan Bilgi Sistemindeki (TURKVET) kayıt işlemleri hakkında gerekli eğitimler verilmiş olup, Birlik tarafından büyükbaş hayvanların tanımlama işlemleri hizmeti tüm üreticilerimize ulaştırılacaktır.’’

Haber: H. Murat Taner