Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi, vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimini sağlamak amacıyla Aile Hekimliği Polikliniği'ni hizmete açtı. Uzman Doktor Kadriye Arıkan yönetimindeki poliklinik, hasta kabulüne başladı ve vatandaşlara çeşitli sağlık hizmetleri sunmaya başladı.

Aile Hekimliği Polikliniği'nde her yaş grubuna hitap eden çeşitli hizmetler sunulmaktadır. Bu hizmetler arasında temel muayene, kronik hastalıklara yönelik tarama, tetkik, teşhis ve rutin sağlık taraması, sağlık kontrolü için hekim muayenesi sonrası tetkik istemi, düzenli kullanılan raporlu ilaçların reçete edilmesi ve bazı ilaçların raporlarının yenilenmesi gibi işlemler bulunmaktadır.

Hastalar, Aile Hekimliği Polikliniği'nde muayene olmak için Alo 182 veya Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden randevu alabilirler. Bu sayede randevu sistemi üzerinden kolayca randevularını oluşturarak poliklinikte muayene olabilirler.

Ramazan sonrası duyulan yemek ihtiyacına dikkat Ramazan sonrası duyulan yemek ihtiyacına dikkat

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Aile Hekimliği Polikliniği'nin hizmete başlamasıyla birlikte, bölgedeki vatandaşlar sağlık hizmetlerine daha kolay erişebilme imkanına kavuşmuş oldu. Bu sayede, sağlık sorunlarıyla ilgili erken teşhis ve tedavi imkanları artarak, toplumun sağlık düzeyi yükselmeye yönelik önemli bir adım atılmış oldu.

Haber: Arzu Dursun Atay