Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, "30 Haziran Koruyucu Aile Günü" etkinlikleri kapsamında kortej yürüyüşü düzenledi. Yürüyüşe Valilik, Belediye, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, koruyucu aileler ve çocuklar katıldı.

Kortej yürüyüşü, Kırklareli Belediyesi'ne ait müzik grubunun eşliğinde şenlik havasında gerçekleşti. Katılımcılar, müzik ve coşku eşliğinde şehirde yürüyüş yaparak "30 Haziran Koruyucu Aile Günü"nü kutladı. Etkinlik, koruyucu ailelerin ve çocukların dayanışmasını güçlendirirken, toplumsal farkındalığı artırmayı amaçladı.

Kırklareli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, bu özel gün kapsamında düzenlenen etkinliklerin, koruyucu aile olmanın önemine dikkat çekmek ve toplumsal bilinci artırmak amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti. Koruyucu aileler ve çocukların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen kortej yürüyüşü, renkli görüntülere sahne oldu.

Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi

Haber: Arzu Dursun Atay

Muhabir: Arzu Dursun Atay