İğneada Belediye Başkanı Altuğ Erdem, Zübeyde Hanım Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve kıymetli veliler ile birlikte çevre duyarlılığı oluşturmak amacıyla bir çöp toplama etkinliği düzenledi. Mesire alanında gerçekleştirilen etkinlikte, alanın temizlenmesi ve çöplerin toplanması için hep birlikte seferber olundu.

Başkan Erdem, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, İğneada’nın güzelliklerinin korunması için çevre temizliği konusunda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı. Çevre bilincinin küçük yaşlarda kazanılmasının önemine dikkat çeken Erdem, bu tür etkinliklerin farkındalık yaratmada etkili olduğunu belirtti.

Sendika Yönetiminden Üyelere Aidat Hatırlatması Sendika Yönetiminden Üyelere Aidat Hatırlatması

Belediye Başkanı Altuğ Erdem, İğneada’yı ziyaret eden misafirlerin de çevre temizliği konusunda duyarlı olmalarını temenni ederek, “Perşembe günü belde mezarlığımızda gerçekleştireceğimiz büyük temizliğe müsait olan tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Ayrıca, Cuma günü çarşı sahilimizde gerçekleştireceğimiz uçurtma şenliğine de tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi.

Çöp toplama etkinliği, hem eğitici hem de eğlenceli bir ortamda gerçekleştirilirken, katılımcılar çevre bilincini pekiştirdi. Etkinlik sonunda Başkan Erdem, geleceğe temiz bir çevre bırakma konusunda herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner