Kırklareli Valisi Birol Ekici, Ramazan Bayramı'nın tüm insanlığa barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur getirmesini temenni ettiği bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, Ramazan ayının manevi değerlerini ve birlik beraberlik ruhunu vurgulayan Ekici, bayramın sevincini ve mutluluğunu tüm Kırklarelili hemşehrileriyle paylaştı.

Bayramların, birlik ve beraberliğin, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği özel günler olduğunu belirten Ekici, bu günlerde kırgınlık ve dargınlıkların unutulması gerektiğine vurgu yaptı. Ayrıca, toplumun güçsüzlerine, muhtaçlarına ve kimsesizlerine sahip çıkma ve onların yanında olma gerekliliğini hatırlattı.

Vali Ekici, yayımladığı mesaj şu ifadeleri kullandı; ‘’Kardeşliğin ve dostluğun sıcaklığını hissettiğimiz, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, rahmet ve bereketi kuşanmış, mağfiretimize vesile olan bir Ramazan Ayı’nı daha idrak ederek bayrama kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız.

Bayramlar; mutlulukların paylaşıldığı, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, insanların kaynaşmasına ve barışın tesisine aracılık eden ulvi ve müstesna günlerdir.

Sevinmek kadar sevindirmenin de büyük önem taşıdığı bu güzel günde; kırgınlıkların, dargınlıkların, zihnimizden ve davranışlarımızdan sökülüp atılmasını diliyorum. Hiçbir ayrım gözetmeksizin güçsüzün, muhtacın yanında olma anlayışıyla, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın da gereği olarak, yoksul, kimsesiz, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, bitap düşmüş yüreklerin onarılmasını ve yetimlerin, gariplerin kimsesizlerin tebessümüne vesile olunmasını temenni ediyorum.

Unutmamalıyız ki; bu güzel bayramı, bugün ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabilmemizi, mukaddes değerler uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu vesileyle, aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizi bir kez daha şükran ve minnetle yad ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için gerekli olan tüm tedbirlerin alındığını belirtirken, aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin aileleri ile tüm Kırklarelili hemşehrilerimin ve aziz milletimizin mübarek Ramazan Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu kutlu bayramın aziz milletimize, tüm insanlığa barış, kardeşlik, hoşgörü ve huzur getirmesini temenni ediyor, Mübarek Ramazan Bayramının, dünyanın tüm coğrafyalarında mazlum milletlerin çektiği acıların ve Gazze’deki vicdanları sızlatan zulmün son bulmasına vesile olmasını diliyorum.’’

Pehlivanköy’de Mütevelli Heyet Toplantısı Yapıldı Pehlivanköy’de Mütevelli Heyet Toplantısı Yapıldı

Haber: H. Murat Taner