Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (Kırklareli TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Soner Ilık ve Meclis Başkanı İsmail Hakkı Özsan, Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürü Gökhan Karaca’yı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında, Kırklareli’nin tarım sektöründeki geleceğine büyük katkı sağlayacak olan “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi”ndeki faaliyetler hakkında önemli görüşmeler gerçekleştirildi.

Kırklareli’de tarımın gelişmesine büyük katkıda bulunacak olan Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili olarak düşüncelerini dile getiren Başkan Ilık, şu ifadelere yer verdi; “Kırklareli Istranca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ilimizde tarımın gelişmesine katkıda bulunmak üzere 2022-2023 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda 30 öğrencisi ile Tarım Alanı’nda hem Teknik hem de Uygulamalı Eğitim vermeye başladı. Tarım Kenti olan ilimizdeki; tarıma bilimsel metotlarla yaklaşmak isteyen öğrencilerimizin taşımalı ve pansiyonda konaklama imkanı ile eğitim gördüğü okulumuzda aktif bir şekilde kullanılan sera ve tarlalar yer alıyor. Tarım alanında eğitim gören öğrencilerimiz haftada 8 saat Uygulama Dersi’nde seradaki ürünlerin bakımlarını gerçekleştiriyor. Her yıl serada üretilen birçok ürünü öğrencilerimiz yetiştiriyor. Öğrencilerimiz ürünlerimizin hasadını yaparak, ihtiyaç duyulan kurum ve kişilere ulaştırıyor. Tarım Bakanlığı’na bağlı kuruluşlarda, Tarımsal Araştırma Enstitüleri’nde, Tarımsal Üretim İstasyonlarında, Meyve ve Sebze Yetiştiricisi Çiftliklerde, Asma Yetiştiricisi Çiftliklerde, Mantar Yetiştiricisi Çiftlilerde, Organik ve Alternatif Ürün Yetiştiricisi Çiftliklerde, Fidan Yetiştiricisi ve Sebze Tohumu Yetiştiricisi Çiftliklerde buradan mezun olan öğrencilerimiz kolay bir şekilde iş bulabilme imkanına kavuşacaktır.”

‘’Tasarrufu Destekliyoruz Ama Kazanılmış Hakların Kısıtlanmasına Karşıyız’’ ‘’Tasarrufu Destekliyoruz Ama Kazanılmış Hakların Kısıtlanmasına Karşıyız’’

Haber: Arzu Dursun Atay