Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Pınarhisar ilçesindeki köylerde vatandaşları bilgilendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla önemli bir adım attı. İlçe Müdürü ve diğer kurum yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantılarda, köy muhtarları ve vatandaşlarla bir araya gelindi.

Toplantıların ana gündem maddeleri arasında, anız yangınlarının ve orman yangınlarının önlenmesi, üretimin planlanması, sözleşmeli üretim, kurban tebliği ve biçerdöver kontrolleri gibi konular yer aldı.

Lüleburgaz Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Destek Çağrısı Lüleburgaz Belediyesi’nden İhtiyaç Sahiplerine Destek Çağrısı

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, toplantıların tüm köy ve beldelerde düzenleneceğini belirterek, tarımsal üretimin sürdürülebilirliği ve çevrenin korunması için bilgilendirme çalışmalarının devam edeceğini vurguladılar.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’Pınarhisar ilçemizin köylerinde bilgilendirme toplantısı gerçekleştiriliyor. Pınarhisar ilçemizin belirlenen köylerinde, İlçe Müdürümüz ile diğer kurum yetkilileri ve muhtarlarımızla koordineli bir şekilde planlanan, “Anız yangınlarının ve Orman yangınlarının önlenmesi, Üretimin planlanması ve Sözleşmeli üretim, Kurban tebliği, Biçerdöver kontrolleri” konularında, halkın bilinçlendirilmesi amaçlı toplantı gerçekleştirildi. Toplantılar tüm köy ve beldelerde düzenlenecektir.’’ ifadeleri yer aldı.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner