Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü'nün talimatıyla, kamu sağlık tesislerinde Randevu Koordinasyon Birimlerinin kurulması ve bu birimlerin değerlendirilmesi için harekete geçti. Bu kapsamda, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, kamu sağlık tesislerinde yerinde incelemeler yaparak hizmet kalitesini artırmak ve süreçleri daha verimli yönetmek amacıyla çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

08 Temmuz 2024 tarihinde, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı başkanlığında bir heyet, Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Koordinasyon Birimine ziyaret düzenledi. Ziyaret sırasında, birimlerin hizmet kalitesinin arttırılması ve karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tespit edilmesi amacıyla detaylı değerlendirmeler yapıldı.

Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı; ‘’Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünün İl Sağlık Müdürlüğü ve kamu sağlık tesislerinde Randevu Koordinasyon Birimlerinin kurulması talimatına istinaden;  değerlendirme esnasında dikkat edilecek kriterler doğrultusunda incelemelerde bulunmak, yürütülen hizmetin kalitesinin arttırılması ve süreçlerin daha verimli bir şekilde yönetilebilmesi için karşılaşılan sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tespit edilmesi amacıyla Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Nilgün Sema Çomaklı Başkanlığında 08 Temmuz 2024 tarihinde Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu Koordinasyon Birimine ziyaret düzenlenerek yerinde değerlendirmeler yapılmıştır.’’

Islak mayo hastalıklara davetiye çıkartıyor Islak mayo hastalıklara davetiye çıkartıyor

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner