Türkiye Diyanet Vakfı Kırklareli şubesi, geçtiğimiz günlerde geleneksel Kakava Şenlikleri'nde önemli bir adım attı. Şube, ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla düzenlediği yiyecek kermesi standını ziyaretçilere sundu. Stant, şehrin merkezinde yer alarak, Kakava Şenlikleri'nin coşkusuna katkı sağladı.

Standın açılışı, Kırklareli İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen ve il müftüsünün eşi Hatice Hanım'ın katılımıyla gerçekleşti. Ziyaretçiler, standı büyük ilgiyle karşıladı ve vakfın bu anlamlı girişimine destek verdi.

Vali Ekici, Karaabalar Köyü'nde Yağmur Duasına Katıldı Vali Ekici, Karaabalar Köyü'nde Yağmur Duasına Katıldı

Kermes standının açılışına, Kırklareli Müftüsü Yusuf Eviş ve eşi Hatice Hanım da katılarak desteklerini sunarken, il müftü yardımcısı Hatun Özmen ise etkinlikte önemli bir rol üstlendi.

Organizasyonun başarısında emeği geçenleri unutmamak adına, Türkiye Diyanet Vakfı Kırklareli şubesi tarafından teşekkür mesajı yayımlandı. Bu mesajda, Kur'an Kursu hocaları, öğrencileri, velileri ve tüm halka teşekkür edilerek, yardımlaşma ve dayanışmanın önemi bir kez daha vurgulandı.

TDV Şube Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;
 “Kırklareli TDV Kadın Kolları olarak Geleneksel Kakava Senliklerinde geliri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yiyecek kermesi standı açtık. İl Müftü Yardımcısı Hatun Özmen ve İl Müftümüzün eşi Hatice Hanım standımızı ziyaret ettiler. Bizden desteklerini esirgemeyen Kırklareli Müftüsü Yusuf Eviş’e, eşi Hatice Hanıma’a, Kırklareli il müftü yardımcısı Hatun Özmen’e tüm Kur’an Kursu hocalarına, öğrencilerine, velilerine ve tüm halkımıza teşekkür ederiz”

Haber:  Arzu Dursun Atay

Muhabir: Arzu Dursun Atay