Kent Konseyi, İl Risk Azaltma Planı Çalışmalarını Hızlandırıyor Kent Konseyi, İl Risk Azaltma Planı Çalışmalarını Hızlandırıyor

Babaeski Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, Ramazan ayı boyunca ilçede tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması adına önemli bir adım attı. İlçe Müdürlüğü'ne bağlı teknik personeller, pastane ve fırın imalathanelerinde titiz denetimler gerçekleştirdi.

Bu denetimler, pastane ve fırın imalathanelerinin üretim süreçlerinin hijyenik koşullara uygunluğunu, kullanılan malzemelerin kalitesini ve ürünlerin saklama şartlarını kontrol etmeyi amaçladı. Tüketici sağlığının korunması için yapılan bu denetimlerde, gıda güvenliği standartlarına uyulup uyulmadığı titizlikle incelendi.

Babaeski Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’Babaeski ilçemizde Ramazan ayı süresince, İlçe Müdürlüğümüzün teknik personelleri tarafından, tüketici sağlının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla pastanelerin ve fırın imalathanelerin ve depolarına yönelik denetimler gerçekleştirildi.’’ ifadelerine yer verildi.

Haber: H. Murat Taner