Kristal İş Sendikası Trakya Şubesi, Genel Başkanları Bilal Çetintaş ve Genel Mali Sekreterleri Burhan Kurt'un liderliğinde, Eskişehir Şube Başkanı Mesut Ergin ve şube yönetimi ile birlikte Anadolu Cam Fabrikası çalışanı üyelere gerçekleştirilen ziyaret hakkında açıklamalarda bulundu. Ziyaret sırasında, sendikanın 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) ile ilgili açıklamalar yapıldı.

Kristal İş Sendikası yetkilileri, Anadolu Cam Fabrikası'ndaki çalışan üyeleriyle bir araya gelerek sendikanın 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi hakkında bilgilendirme yaptı. Bu ziyarette, sendikanın Genel Başkanı Bilal Çetintaş, Genel Mali Sekreteri Burhan Kurt ve Eskişehir Şube Başkanı Mesut Ergin de hazır bulundu.

Volkan Can’dan Başkan Ateş’e Ziyaret Volkan Can’dan Başkan Ateş’e Ziyaret

Ziyaret sırasında yapılan açıklamalarda, sendikanın çalışanların haklarını korumak ve iyileştirmek adına yürüttüğü çabalar vurgulandı. Anadolu Cam Fabrikası'ndaki üyelerin, sendikanın çatısı altında güçlü bir şekilde temsil edildiği ve haklarının savunulduğu belirtildi.

Genel Başkan Bilal Çetintaş, Anadolu Cam Fabrikası çalışanı üyelerin desteğiyle birlikte, 28. Dönem Toplu İş Sözleşmesi sürecinde önemli adımlar atacaklarını ve çalışanların haklarının korunması için kararlılıkla mücadele edeceklerini ifade ettiler. Bu tür ziyaretlerin, işçi haklarının savunulması ve işyerlerindeki iletişimin güçlendirilmesi açısından önemli olduğu belirtildi.

Trakya Şubesi ziyaret hakkında şu açıklamalarda bulundu; “Kristal-İş Sendikası Genel Başkanımız Bilal Çetintaş,Genel Mali Sekreterimiz Burhan Kurt,Eskişehir Şube Başkanımız Mesut Ergin ve Şube Yönetimimiz,Anadolu Cam Fabrikası Çalışanı üyelerimizi işyerlerinde ziyaret ederek bağıtlanan 28.Dönem TİS İle ilgili açıklamalarda bulunmuşlardır.”

Haber: H. Murat Taner