Vali Birol Ekici'den Akalar ve Bademlik Mahallesi Muhtarlıklarına Ziyaret Vali Birol Ekici'den Akalar ve Bademlik Mahallesi Muhtarlıklarına Ziyaret

Kırklareli Belediye Başkanı Derya Bulut, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Bulgaristan Cumhuriyeti Başbakanı Dimitar Glavçev, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak ve iki ülkenin üst düzey heyetlerinin katılımıyla Dereköy Kara Hudut Kapısı'nın modernizasyonu ve tır trafiğine açılması çalışmalarına yönelik önemli bir toplantıya katıldı.

Toplantıda, Dereköy Kara Hudut Kapısı'nın modernizasyonu süreci ve bu kapının tır trafiğine açılmasıyla ilgili detaylı değerlendirmeler yapıldı. Modernizasyon projesinin, iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmesi ve lojistik akışı hızlandırması bekleniyor.

Toplantının sonunda, Dereköy Kara Hudut Kapısı'nın modernizasyonu ve tır trafiğine açılması projesiyle ilgili teknik detaylar ve gelecek adımlar konusunda fikir alışverişinde bulunuldu. Projenin, kısa sürede hayata geçirilmesi ve bölgeye olan ekonomik katkılarının en üst düzeye çıkarılması hedefleniyor.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner