Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, amatör balıkçılık faaliyetlerinin belirli kurallar çerçevesinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere önemli bir duyuru yayınladı. Bakanlık tarafından hazırlanan "5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ" kapsamında, iç sularda sazangil avlanmasının 15 Mart - 15 Haziran tarihleri arasında yasaklandığı bildirildi.

Söz konusu tebliğde belirtilen zaman yasakları ve tarih aralığı, amatör balıkçılıkla uğraşan vatandaşlar ve kamuoyuyla paylaşılarak avlanma faaliyetlerinin sürdürülmesinde gerekli hassasiyetin sağlanması amaçlanıyor. Bu kapsamda, il genelinde iç sularda balık avı yapacak olan vatandaşların belirlenen kurallara ve yasaklara dikkat etmeleri önem taşıyor.

Validen Depremzede Aileye Ziyaret Validen Depremzede Aileye Ziyaret

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda şu ifadeler yer aldı; ‘’Bakanlığımız tarafından 01.09.2020-31.08.2024 tarihleri arasında amatör balıkçılığın belirli kurallar çerçevesinde yapılmasını sağlamak için, ticari amaç dışı veya spor maksadıyla yasak olmayan bölgelerde ufak vasıtalarla su ürünleri istihsal edeceklerin, avlanma usul ve esaslarını belirlemek amacıyla hazırlanan "5/2 Numaralı Amatör Amaçlı Su Ürünleri Avcılığının Düzenlenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2020/21)" gereğince, il sınırlarımız içerisindeki iç sularda "15 Mart - 15 Haziran" tarihleri arasında sazangillerin avlanması yasaklanmıştır.

Söz konusu tebliğde yer alan zaman yasakları ve tarih aralığı, iç sularda avcılık faaliyetinde bulunan vatandaşlarımıza ve kamuoyuna önemle duyurulur.’’

Haber: H. Murat Taner