Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü Hilal Liliyar Özefsun, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi öğrencilere ve velilere önemli bir mesaj iletti. Özefsun'un sınav öncesi verdiği bu mesaj, öğrencilere moral ve motivasyon aşılamayı hedefliyor.

Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi'nde Mezuniyet Coşkusu Lüleburgaz TEK Güzel Sanatlar Lisesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Özefsun mesajında, öğrencilere seslenerek sınavın önemine vurgu yaptı. On iki yıllık eğitim yolculuğunun ardından gelen YKS'nin, öğrencilerin gelecekleri için büyük bir adım olduğunu belirtti. Özefsun, öğrencilerin emeklerinin ve çabalarının karşılığını alacakları bu önemli sınav öncesi moral ve motivasyonlarını yüksek tutmalarının gerekliliğine dikkat çekti.

Velilere de seslenen Özefsun, çocuklarına destek olmaları çağrısında bulundu. Velilerin, çocuklarının stres ve kaygılarını azaltmak için sabırlı ve anlayışlı bir tutum sergilemeleri gerektiğini vurguladı. Çocukların en büyük destekçilerinin aileleri olduğunu hatırlatan Özefsun, velilerin bu süreçte önemli bir rol üstlendiklerini ifade etti.

Özefsun mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili Öğrenciler! Öğrenim hayatınızdaki birçok zorlu sınavın ve on iki yıllık eğitim yolculuğunuzun ardından bu hafta sonu gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)' na gireceksiniz. Sınav heyecanınızı sizlerle paylaştığımı bilmenizi isterim. Sınava girecek tüm öğrencilerimizin çok büyük emekler verdiğine, çaba gösterdiğine, daha başarılı olma adına pek çok şeyden feragat ettiğine inanıyorum.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesinde, sizlere birkaç önemli hatırlatmada bulunmak istiyorum. Bu sınav, öğrencilerimizin gelecekleri için büyük bir adım olup, onların emeklerinin ve çalışmalarının karşılığını alacakları önemli bir fırsattır. Bu süreçte, öğrencilerimizin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmaları büyük önem taşımaktadır.

Velilerimize de bu süreçte önemli görevler düşmektedir. Çocuklarımızın yanında olarak onlara destek olmak, stres ve kaygılarını azaltmak için sabırlı ve anlayışlı bir tutum sergilemek gerekmektedir. Unutmayalım ki, onların en büyük destekçileri sizlersiniz.

Son olarak, tüm eğitim camiasına, öğrencilerimizin bu önemli sınava en iyi şekilde hazırlanabilmeleri için gösterdiğiniz özveri ve gayret için şükranlarımı sunuyorum. Hep birlikte el ele vererek, öğrencilerimizin hedefledikleri başarıya ulaşmaları için çaba sarf ettiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize sınavda başarılar diliyor, sağlıklı ve huzurlu bir sınav geçirmenizi diliyorum.”

Haber: Arzu Dursun Atay 

Muhabir: Arzu Dursun Atay