Kırklareli Valisi Birol Ekici, Türk Polis Teşkilatı'nın 179. Kuruluş Yıl Dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, polis teşkilatının ülkenin huzur ve güvenliğini sağlamak adına mukaddes vatan topraklarının dört bir yanında fedakarca görev yaptığını ve vatandaşların can ve mal güvenliğini koruduğunu belirtti.

Vali Ekici, mesajında şu ifadelere yer verdi;  “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için mukaddes vatan topraklarının dört bir yanında fedakârca görev yapan, ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlayan, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini koruyan, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele eden, gücünü yasalardan, desteğini de halktan alan Türk Polis Teşkilatı’mızın kuruluşunun 179. yıl dönümünü kutluyorum.

Türk Polis Teşkilatı, 179 yıllık köklü geçmişiyle cennet yurdumuzun, şanlı bayrağımızın ve aziz milletimizin yılmaz koruyucusu ve savunucusu olarak üstün bir hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Dernek Yönetiminden Özalp’e Tebrik Ziyareti Dernek Yönetiminden Özalp’e Tebrik Ziyareti

Kurulduğu günden itibaren, hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinen Türk Polis Teşkilatı, 179 yılın bilgi ve tecrübesiyle bugün çok daha güçlü ve etkin bir şekilde milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olmuştur.

Emniyet teşkilatımız; kendisini sürekli yenileyen, gelişen teknolojileri en iyi şekilde kullanan, yüksek disiplin anlayışına sahip personeli ve modern donanımıyla ülkemizin göz bebeği kurumlarından biridir.

Türk Polis Teşkilatı, terörle mücadele, devletimizin bütünlüğüne yönelen her türlü tehdit ve tehlikelere karşı kamu düzeninin korunması, asayişin sağlanması gibi görevlerde büyük başarılara imza atarak, bağrından çıktığı aziz milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk  “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” ifadesiyle, polisimizin ne büyük bir öneme haiz olduğunu vurgulamıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatı’nın 179. kuruluş yıl dönümünde, görevi başında şehit düşen kahraman polislerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnetle yâd ediyorum. İlimizin huzur ve güvenliğinin sağlanmasındaki üstün gayret ve başarılarından dolayı her kademedeki bütün amir ve memurlarımızı tebrik ediyorum. Halkımızın huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakârca çalışan tüm polislerimizin Polis Haftası’nı kutluyor, görevi başında olan ve emekliye ayrılan polislerimize, ailelerine sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum.”

Haber: Hacı Murat Taner