Personelin İhtiyaç Planlamaları Yapıldı Personelin İhtiyaç Planlamaları Yapıldı

Lüleburgaz Kaymakamlığı, Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde gerçekleşen ve Türkiye'de sadece birkaç hastanede yapılabilen bir operasyonun başarıyla tamamlandığını duyurdu. Hastanenin başarılı cerrahları, Boerhaave Sendromu (yemek borusu yırtığı), ampiyem ve mediastinit rahatsızlığı bulunan bir hastaya Torakotomi ile Primer Özefagus Onarımı, Anterior Mediastinal Flap Çekilmesi, Laparotomi ile Tüp Jejunostomi ve Özefagoskopik değerlendirme operasyonlarını gerçekleştirdi.

Bu karmaşık ve nadir görülen rahatsızlıklar, Lüleburgaz Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Aşkın Akkuş ve Göğüs Cerrahisi Uzmanı Osman Emre Ersin tarafından başarılı bir şekilde tedavi edildi. Operasyonun ardından yapılan açıklamada, "Hastanemizi ve doktorlarımızı bu önemli başarılarından dolayı kutluyor, hastamıza acil şifalar diliyoruz" denildi.

Boerhaave Sendromu, yemek borusunda meydana gelen yırtılmalar sonucu ciddi sağlık sorunlarına yol açabilen nadir bir rahatsızlıktır. Bu durum, acil cerrahi müdahale gerektiren ve komplikasyonları yüksek olan bir hastalıktır. Lüleburgaz Devlet Hastanesi'nde gerçekleştirilen bu operasyon, hastanenin tıbbi kapasitesini ve uzmanlık düzeyini bir kez daha kanıtlamıştır.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: Hacı Murat Taner