Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, il genelinde hayvan sağlığı ve hastalıklarla mücadele kapsamında önemli bir çalışma yürütüyor. Bu kapsamda, Lüleburgaz ilçesine bağlı Kırıkköy Köyü'nde bulunan ari işletmede Brusella hastalığıyla mücadele çalışmaları devam ediyor.

Yıllık rutin olarak gerçekleştirilen ari işletme çalışmaları çerçevesinde, Brusella hastalığından arilik için kan örnekleri alınarak kan serumları aktarım işlemleri gerçekleştirilmeye devam ediyor.  Bu önleyici tedbirlerin alınmasıyla, bölgedeki hayvan sağlığı korunarak hastalıkla mücadele edilmesi hedefleniyor.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’Lüleburgaz ilçemizin Kırıkköy Köyü’nde bulunan ari işletmemizden; ari işletme çalışmaları kapsamında, yıllık rutin olarak yapılan Brusella hastalığından arilik için kan alınmış olup kan serumlarını aktarma işlemi gerçekleştirilmeye devam etmektedir.’’ ifadelerine yer verildi.

Bakan Özhaseki: “İstanbul’da 14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık” Bakan Özhaseki: “İstanbul’da 14 tane konutu tedbir amaçlı boşalttık”

Haber: H. Murat Taner