Lüleburgaz Belediyesi tarafından düzenlenen "Fikir Maratonu" etkinliği, gençlerin yoğun katılımıyla başladı. Her biri pırlanta gibi değerli gençler, iki gün boyunca aralıksız 30 saat sürecek maratonda, Lüleburgaz için yenilikçi fikirlerini sunacaklar.

Belediyeden yapılan açıklamada, maraton sonunda seçilecek en iyi fikirlerin, belediyenin stratejik planında yer alacağı belirtildi. Lüleburgaz Belediyesi, gençlerin fikirlerine büyük önem verdiğini ve onların şehirin geleceğini şekillendireceğine inandığını vurguladı. Belediye yetkilileri, "Lüleburgaz’ımızın geleceğini planlayacak gençlerimize sonuna kadar güveniyoruz" ifadelerini kullandı.

Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi Bahçesinde kedi büyüklüğünde farelerin cirit attığı tesis, yaydığı kokuyla mahalleliyi bezdirdi

Bu etkinlik, gençlerin şehir yönetimine aktif katılımını sağlamak ve yenilikçi düşüncelerini ortaya koymalarına olanak tanımak amacıyla düzenleniyor. Lüleburgaz’ın geleceğini planlamada gençlerin rolü büyük olacak.

Haber: H. Murat Taner

Muhabir: H. Murat Taner