Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, tarım ve hayvancılık potansiyelini değerlendirmek ve üreticilere destek olmak amacıyla Babaeski ilçesine bağlı Nacak köyünde faaliyet gösteren Agroberk Küçükbaş Hayvan Çiftliği'ni ziyaret etti. Ziyaret, İl Müdürü Gökhan Karaca, İl Müdür Yardımcısı, İlçe Müdürü ve Şube Müdürü gibi üst düzey yetkililerin katılımıyla gerçekleşti.

Doğa ve İnsan için Dönüşüm Doğa ve İnsan için Dönüşüm

Agroberk Küçükbaş Hayvan Çiftliği yetkilileri, misafirleriyle işletme hakkında bilgi paylaşımında bulundular. Ziyaret sırasında çiftlikteki hayvanların bakımı, beslenmesi, sağlık durumu ve çiftlikte yürütülen diğer faaliyetler hakkında detaylı bir sunum yapıldı. Ayrıca, çiftlikte kullanılan modern teknolojiler ve tarımsal uygulamalar hakkında da karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirildi.

Kırklareli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, ‘’Babaeski ilçemizin Nacak köyünde bulunan Agroberk Küçükbaş Hayvan Çiftliği, İl Müdürümüz Gökhan Karaca, İl Müdür Yardımcımız, İlçe Müdürümüz ve Şube Müdürümüz tarafından ziyaret edilerek, işletmeyle ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.’’ ifadelerine yer verildi.

Haber: Arzu Dursun Atay